wtorek, 31 stycznia 2017

Jak przygotować obiad podczas drzemki dziecka?

Każda matka wie, jak ciężko znaleźć czas na spokojne przygotowanie obiadu mając w domu niemowlaka, zwłaszcza jeśli mamy to szczęście, kiedy dziecko jest bardzo absorbujące. Najlepiej wykorzystać w tym celu czas drzemki malucha i szybko przygotować ciepły posiłek. Jako, iż żyjemy w XXI wieku z pomocą przychodzą nam nowoczesne urządzenia kuchenne i grzechem byłoby z nich nie skorzystać.
Przede wszystkim postaw na cichy blender, dzięki któremu szybko przyrządzisz zupę krem. Najprostszy sposób to wyciągnąć z zamrażalnika bazę, czy rosół, który gotujesz wcześniej w wielkim garze, dzielisz na porcje i mrozisz. Potem wyciągasz jedną porcję, rozmrażasz, wrzucasz wybrane warzywa np. brokuł, który ugotowany rozdrabniasz w blenderze. Wystarczy jeszcze zagęścić wszystko i gotowe. To o czym musisz tylko pamiętać, to cichy blender, by nie obudzić dziecka.
W przygotowaniu drugiego dania przyjdzie Ci z pomocą malakser, Dzięki niemu w błyskawiczny sposób pokroisz warzywa, według potrzeb, np na sałatkę. Możliwości tego urządzenia są  bardzo szerokie, w zależności od tego na jaki model się zdecydujesz. Jednym z najszybszych pomysłów na obiad będą placki ziemniaczane. Wystarczy, że obierzesz ziemniaki i włączysz malakser - kilka chwil i już możesz smażyć placki.Jeśli chcesz wzbogacić obiad o pyszny sok, nie ma nic lepszego niż ten ze świeżo wyciskanych owoców. W tym przypadku najlepsza będzie sokowirówka. Jedyne o czym musisz pamiętać to, aby przygotować go zanim Twoje dziecko zaśnie. W przeciwnym razie drzemka malucha może zakończyć się błyskawicznie.
Jeśli jeszcze nie poznałaś wspaniałych zalet sprzętu kuchennego, takiego jak np. sokowirówka, to czas to nadrobić. Nawet nie wiesz jak dużo tracisz.